Konzultace – finanční gramotnost a investice

Finanční gramotnostFinanční gramotnost je něco, co se skloňuje ve spojení s výukou na základních i středních školách. Bohužel už několik let se potřeba zavést tento předmět do škol jen diskutuje. Bylo zde sice i pár pokusů toto zavést, ale ty většinou ztroskotaly na tom, že se to žákům buď nevešlo do rozvrhu a nebo nebyl nikdo, kdo by to mohl kompetentně učit.

To, že se finanční gramotnost neučí na školách (už dávno) má za následek to, že v současné společnosti se hodně lidí dostane do dluhové pasti, protože nemají  základní znalosti z úvěrové oblasti. Stejně tak mnoho lidí zkusí investovat, ale nenažraní šmejdi jim dají příliš drahý produkt, který jim přinese jen minimum zisku a ve špatných dobách ještě o to prohloubí propad (ale je z něj super provize)… A tím končí jejich zkušenosti s investováním a už nikdy víc investovat nechtějí. Pojistky jsou kapitola sama pro sebe – každý den vidím na back-officu stovky smluv, kdy se klienti chtějí pojistit kvůli rizikům, které by hravě zvládli pokrýt nějakou finanční rezervou, ale neřeší dostatečně rizika, které je naopak dobré si pojistit.

V rámci konzultací s Vámi rád proberu Vaši kompletní situaci, jaké jsou vaše očekávání, cíle, kam se chcete v životě dostat a následně se podíváme na produkty, které máte. Podíváme se, jestli ve Vašem portfoliu mají logiku nebo ne. Ideálním výsledkem je, když pochopíte, co máte za produkty, jak fungují a zeptáte se sami sebe – Potřebuji to vůbec? Také se zaměříme na Vaše návyky k penězům – utrácíte hodně? Za co? Proč? atd., jelikož teprve potom získáte klíč k tomu najít extra peníze, ať už na rychlejší splacení úvěru a nebo na dřívější odchod do důchodu (záleží co se Vám ve Vaší situaci více hodí).

Rozhodně to není o tom, abych Vám následně nacpal jiné a lepší produkty (moje oblast jsou investice, a té se chci věnovat detailně, ostatním oblastem rozumím, ale na detailní výběr např. pojistky Vám maximálně můžu předat dobrý kontakt, když budete chtít).

Co Vám tedy přinese Finanční gramotnost?

Může Vás výrazně posunout dopředu v plnění Vašich cílů a může Vám dát i jinou perspektivu vnímání světa. Také Vám pomůže ubránit se různým šmejdům, kteří se Vám snaží prodat předražené produkty přes krásné marketingové materiály plné usměvavých pánů a vysokých čísel a procent. Uvědomíte si více rizika, která jsou spojená s konkrétními produkty a budete se tak moci daleko lépe a kvalifikovaněji rozhodnout, které riziko podstoupit chcete a které nikoliv.

Jste rozhodnutí na své finanční gramotnosti zapracovat? Super… mám pro Vás 2 řešení!

Individuální konzultace přesně dle Vašich potřeb…

V rámci této konzultace spolu můžeme probrat jakýkoliv problém, který Vaše osobní finance trápí, ať už je to špatně sestavené portfolio, podivní nabídka investice a nebo máte jen problémy občas vyjít se svým příjmem a nezůstávají Vám na investování peníze.

Cena této konzultace je 300 Kč/hod

Individuální „konzultace hrou“

K těmto konzultacím využívám 2 hry – Finanční svoboda (ve které si zrychleně prožijete život rodiny od 30tky až do důchodu a naučíte se, jak pracovat se základními produkty finančního trhu tak, abyste byli schopní splnit si i své cíle) a nebo CashFlow (která Vás naučí sledovat Vaše finanční toky, budovat aktiva, která Vám budou přinášet další příjem a pomohou Vám splnit si své sny).

Obě tyto hry jsou časově celkem náročné a zaberou více než 2 hodiny času.

Cena za tento typ konzultace je jednotná – 500 Kč/hra

CHCI SI DOMLUVIT SCHŮZKU!

Sledujte i moji Facebookovou stránku, kde můžete najít aktuální akce pro klienty zdarma!

Vaše názory a komentáře