Diners Club kreditní karta – zkušenosti a postřehy

Kreditní karta Diners Club u nás doma

Tato kreditní karta je v Česku akceptována v podstatě v každém obchodě a restauraci a až na pár výjimek (Pandora a občas na místech, kde mají termín od Raifky) jsem nikdy neměl problém zaplatit touto kartou.

kreditni karta - odmeny

Příjemný je také systém bonusů za platby touto kartou, kdy 1) máte možnost získat cash-back až 5% (a někdy i více) ve formě skvělého zboží a 2) zboží získáte za bezkonkurenční cenu, aniž byste museli dělat něco extra navíc… stačí platit své nákupy Diners Club kreditní kartou.

Co to znamená v praxi? Mám doma nový kávovar Catler a dva holící strojky od Rowenty – jeden na vousy a druhý na vlasy… Kolik bych za to dal v obchodě? Skoro 22 000 Kč! Kolik mě to stálo u Diners Clubu? Necelých 11 000 Kč a k tomu pár bodů za nákupy, které bych udělal i tak.

55 dní bezúročné období je potom už jen takový bombonek navíc 🙂 (úroky začínají nabíhat až od 56. dne od platby, pokud do té doby částku neuhradíte zpět na účet Diners Clubu)!

Kreditní karta Diners Club na cestách

Diners Club kreditni karta pojisteni

Od listopadu 2014 jsem s touto kartou byl hned v několika zemích… a to konkrétně v Belgii, Anglii, Francii a Španělsku. Často jsme využili levných letenek ze serveru Cestujlevne.com a udělali si s kamarády takový menší eurotrip.

Další věc, která byla potřeba vyřešit po nákupu letenek, bylo ubytování, které jsem většinou platil já a ostatní mi potom poslali peníze – mělo to hned několik výhod…

  • Všichni byli automaticky pojištěni v rámci cestovního pojištění, které je v rámci ročního poplatku za kreditní kartu. Jehož limity jsou často až za limity běžných cestovních pojištění a hlavně se vztahuje na všechny, kteří s Vámi cestují – ne jen na rodinu, jak je zvykem u jiných.
  • Šlo o bezpečnou platbu, jelikož cokoliv, co by si hotel/hostitel strhnul navíc, bych mohl u Diners Clubu reklamovat a platbu stopnout.
  • Pokud jezdíte do zahraničí častěji a ve více lidech, tak je to úžasný způsob jak ušetřit – normálně by mě a všechny mé kamarády stálo pojištění na všechny tyto cesty přes 1700 Kč (brána vždy nejlevnější varianta přes srovnávač top-pojisteni.cz), ale s DC kreditní kartou mě ani mé známé pojištění nestálo ani korunu navíc.

Akceptace karty je na serveru Booking.com dána podmínkami jednotlivých hotelů, proto raději využívám službu airbnb.com, kde se stejně většinou ubytujete levněji, v lepší lokalitě a se spoustou výhod (tím, že bydlíte u někoho, kdo v daném městě bydlí již pár let, tak Vám dá spousty tipů, kam se vydat, poradí, co kde najdete a čemu se raději vyhnout).

Nejenom, že budete vy a všichni ostatní pojištění, ale zároveň takto nasbíráte i další body do Club Rewards programu!

Zkušenosti s kreditní kartou v jednotlivých zemích:

Belgie (Brusel, 2016) – bohužel nemůžu moc posoudit, jelikož jsme tam byli o víkendu a z nějakého důvodu bylo zavřené skoro všechno, kde by se dala karta použít. Nicméně v Carefouru byla akceptována.

Anglie (Londýn, 2015,2016) – bez problému si s ní koupíte Oyster card a zaplatíte jízdné, většinou není problém zaplatit v obchodech a nebo restauracích

Rakousko (Saalbach – Hinterglemm, 2015) – bez problému šlo zaplatit v menší restauraci a vybrat cash u svahu v bankomatu. Navíc byl člověk na sjezdovce skvěle pojištěn :).

Francie (Normandie a Bretaň, 2015) – kartu neberou v podstatě nikde a měli jsme problém v autopůjčovně Europcar, která na webu uvádí, že kartu akceptuje (i ve Francii), ale na místě Vám sdělí, že kartu neakceptují a chtějí jinou kreditní kartu, jinak jste bez auta (které máte zaplacené!), problém byl i vybrat peníze z bankomatu. Takže po Francii využijete pravděpodobně jen dobré cestovní pojištění.

Španělsko (Barcelona, 2014) – u většiny obchodníků kartu neakceptovali, nicméně po Barceloně bylo dost bankomatů, ve kterých se dala vybrat hotovost. V restauracích byla akceptována ve většině dražších restaurací, v těch lidovějších ne. Takže největší bonus bylo opět pojištění pro více lidí.

Kreditni karta - vstup do VIP salonku

Tato kreditní karta nabízí také možnost na letišti počkat ve VIP salóncích a to za výhodnější cenu a nebo úplně zdarma…

CHCI KARTU I PRO SEBE!

1 komentář u “Diners Club kreditní karta – zkušenosti a postřehy

Komentáře jsou uzavřeny.